confessions

yavrukedi

1. nesil yazar - deney faresi -

  1. toplam entry 14
  2. takipçi 1
  3. puan 77

lise arkadaşlarıyla şimdiki ilişki durumu

yavrukedi
Lise bittikten kısa bir süre sonra çok az hatta bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıdası ile görüştüğüm arkadaşlardır. Hayatımdan çıktıkları için üzülmüyorum iyi ki çıkmışlar dediklerim bile var. Ama tabi böyle geleneksel lise buluşmaları yapanları gördükçe özenmiyor da değilim yaaani.

cahil insanların ortak özellikleri

yavrukedi
Ne anlatsan boşadır ya bu insanlara , git ağaca çiçeğe çeşmeye ineğe anlat daha iyi hissedersin valla bak. Ha konuşmuşsun ha konuşmamışsın onlar için hiçbir fark yoktur. Cahille sohbeti kesin hayatınızda nasıl bi aydınlanma yaşacaksınız göreceksiniz.

otobüs yolculuğunun olmazsa olmazları

yavrukedi
Yasak olduğu halde sigara içen ve muavinle muhabbet edip telefonla konuşan şoför kesinlikle olmazsa olmazı üstüne bi de tam uyuyacakken yarım saatlik mola diyip ışıkları açmaları, ekranda kimsenin bilmediği kötü filmlerin olması tabi ki. Ah bi de eskiden sandviç kek bisküvi kola fanta verilirdi şimdi çoğu çay verirse şükrediyoruz.

küçük prens

yavrukedi
Küçük yaşta okuyunca farklı hissettiren gençken okuyunca farklı hissettiren orta yaşta okuyunca farklı hissettiren bir kitaptır. Çocuk kitabı olarak görülse de bence her yaşa çok şey öğreten bir kitap.

"Büyüklerin hepsi birer çocuktu."

ezel

yavrukedi
2009 da yayına giren 2 sezon oynayan ve herkesi ekrana kitleyen efsane dizidir. Yayınlandığı zamanda küçüktüm izlerdim ama asıl manasını sonradan internetten izlediğimde anladım. İnsanları, menfaatleri, çıkarları, sevgisizliği, ihaneti, sırtından vurulmayı bize hayattan önce gösterip öğretmeye çalışan dizidir.

"Hayatın kuralı bu, ne kadar uzağa gidersen git, başladığın yere dönersin sonunda.
Ne kadar değişirsen değiş, nerede mutlu olduysan hep oraya çevirirsin kafanı.Ne kadar terbiye etsen de susturamazsın içindeki canavarı. Nereye gidersen git şunu unutma. Herkes gün olur evine döner."

tuncel kurtiz

yavrukedi
Asıl adı Tuncel Tayanç Kurtiz olan türk sinema ve tiyatro oyuncusu aynı zamanda senarist ve yönetmenlik de yapmıştır. 2013 de aramızdan ayrılmıştır ama tüm türkiyenin Ramiz dayısıdır o. Ruhu şad olsun , ne güzel konuşurdu dayı

filtre kahve

yavrukedi
Gerçek kahve içmek isteyenlerin tercihi filtre kahvedir ya. Gerçekten ayıktıran kahve içtiğini hissettiren bir kahve. Eğer sizde filtre kahveci iseniz ağzınızın tadını biliyorsunuz tebrikler.

lc waikiki

yavrukedi
90larda kalitenin adresiyken şimdi bedava satar gibi olan çarşı mağazası haline gelmiş bir mağaza. Önceden sadece zenginler alabilirken şimdi tıklım tıklım kapış kapış her statüden insan alıyor . Bu kadar kalabalık olmasını anlamıyorum yani kalitesi de iyi değil ki eskisi kadar, fiyat farkı da diğerleri ile çok az Ama işte bilemiyorum altan