confessions

sihirli pipe

1. nesil yazar - stajyer -

  1. toplam entry 79
  2. takipçi 1
  3. puan 828

estetikli mi estetiksiz mi

sihirli pipe
Estetik cerrahilerinin yüzde sekseninde estetik mevcut değil.bir dönem kız arkadaşıma defalarca yaptırma diye söylememe rağmen burun estetiği yaptırmıştı ha güzel oldu mu oldu eyvallah lakin çektiği acı estetik sonrasında ilk üç ay oldukça zorlu bir süreçti.kendisi pek beğenmemişti tavırlarında değişiklik barizdi burnu dik tutması için alın ve burun çevresi yanaklara derialtına yağ eklemesi yapılmıştı. operasyonu yapan cerrah çalıştığım işletmeye sürekli gelen birisiydi kendisiyle konuştum 4 kez yaptıran var dedi.doktorun kendi burnuna bakıp sordum siz neden yaptırmıyorsunuz diye çünkü onun burnuda allah affetsin pek güzel değildi.hiç bişey doğallıktan sağlıklı ve güzel değil bu tamamen lüks dedi.neticede sağlıkla ilgili bi engel teşkil etmiyorsa estetik taraftarı değilim.

yalnızlık

sihirli pipe
gariptir, acıdır, huzurdur, mutluluktur, özgürlüktür, korkularınla yüzleşmektir, bişeylerden kaçmaktır, kaybetmektir, kazanamayacağını bildiğinden uzaklaşmaktır, kendin konuşup kendini dinlemektir, herşeyi tek başına yapmaktır, tek başına yemek yemektir hatta tek başına olduğun için yemek yemeye gerek duymamaktır.

trap müzik

sihirli pipe
Günümüzde ülkemizde zirve yapmış rap müzik adı altında yapılan müzik türüdür.lakin yaptığı zirveyle lirikalite açısından benliğini yitiren müzik.son zamanlarda tamamen kulağa boş ve hoş olmayan şeylerle doldurduğu kanaatindeyim.üstelik yeni nesil çağın bunlara özenmesi içler acısı bir dönem kendiminde içinde bulunduğum bu illetin bir parçası olmaktan utanç duyduğum hiphop kültürüne ait bir tarzdır

altın vuruş

sihirli pipe
tabiri yüksek dozda madde kullanımı olarak bilinir ve genellikle ölümle sonuçlanır. Düşünülenin aksine bağımlıların arzu ettiği bir durum değildir. Üç şekilde altın vuruştan dolayı ölüm meydana gelir.
İlk sebep
Kişi maddeden kurtulmak ister. Tedavi veya başka yöntemlerle madde kullanmayı keser. Bu süre içerisinde vücuttan madde atılır, vücut temizlenir. Ancak kişi daha sonra kişisel ve çevresel nedenlerden dolayı tekrar madde kullanmaya başlayabilir. O esnada insanların büyük kısmı hangi miktarda maddeyle tekrar kullanmaya başlayacağını bilemez. Genellikle en son kullandığı miktarda maddeyi almayı dener. Ancak o miktar maddeyi bırakan biri için yüksek gelir. Vücut uzun zamandır maddeden uzak kaldığı için kullanılan o miktarı hazmetmekte zorlanır ve basit tabirle zehirlenir ve ölür.
İkinci sebep
İkinci bir ölüm şekli ise intihar etmek ister gibi bağımlının kullandığı madde miktarını arttırmasıdır. Kişi maddeyi bilerek ya da bilmeyerek arttırabilir. Bilerek arttırması bir intihar girişimidir. İnsanların filmlerden gördüğü ve altın vuruş olarak hayal ettiği sebep genellikle bu kategoriye girer. Ancak gerçek hayatta bununla pek karşılaşılmaz.
Belki bağımlı bir kişi bilmeyerek aşırı dozda madde kullanmaktan ölebilir. Bu ise şöyle gerçekleşebilir: kişi her zaman madde satın aldığı kişiyi bulamaz ve yeni bir satıcıdan madde satın alır, ancak bu satıcının malı daha kalitelidir (yani saflık derecesi yüksektir), kişi bunu bilmez, her zaman kullandığı miktarda maddeyi alır ama saflık derecesi yüksek olduğu için zehirlenir ve ölür.
Üçüncü sebep
Üçüncü bir ölüm şekli de; şahıs madde kullanmaya devam eder; maddenin toleran gelişimi de artar (yani her kullandığında bir önceki miktarı geçecek şekilde madde miktarını arttırması gerekir) ama vücudun da bu maddeyle bir baş etme noktası vardır. Bu oran geçilince vücut bunu kaldıramaz ve ölüm gerçekleşir. Yani vücudun nihayetinde zehir olan bir maddeyi tüketebilme kapasitesi vardır. Belli bir miktardan sonra vücut maddeyle baş edemez.
Bu durumla karşılaşmamak için bazen bağımlılar tedavi olurlar. Amaçları bağımlılıktan kurtulmak değil, kullandığı miktarı kontrol altına almaktır. Mesela hastaneye yatmadan günlük 5 gr eroin alıyorsa, tedavi sonrası tekrar yarım gramdan başlayacak şekilde vücudunu sıfırlar. Tekrar 5 gr alıncaya kadar madde miktarını arttırır ve o seviyeye gelince tekrar tedaviye başvurur. Eğer tedavi olmazsa ve günlük kullanımı mesela 10 grama çıkarsa o zaman ölebileceğini bilir.
Genel olarak baktığımızda bu üç olay için altın vuruş tabiri kullanılmaktadır. Aslında Altın vuruş tabiri yanlıştır. Bunu basın ve halk bu şekilde kullanmaktadır
0 /