confessions

sessizlik

1. nesil yazar - yeni yeni ısınıyor

  1. toplam entry 200
  2. takipçi 0
  3. puan 3429

bağnazlık

sessizlik
Taassup sahibi olma. Yanlış şeylere körü körüne bağlanma ve yanlışında diretme durumu. Bunlar 'bilmediğini bile bilmeyen' insanlardır. (bkz:erkektir yapar) diyerek erkeklerin her yaptığına kılıf bulan tipler bağnazlara misaldir.

elif zümra

sessizlik
Kahramanmaraş'ta yaşayan ve babasını çok özleyen, sağlık personeli babasını 1 aydır göremediği için çok üzgün olan ve sadece ona kocaman sarılmayı isteyen dünyalar tatlısı bir kız. "Seni her gün çok seviyorum." diyerek herkesin yüreğini ısıtmıştır.

oktay kemal özdemir

sessizlik
Aydın ve Muğla'da bulunan iki otelini devletin hizmetine veren iş adamı. Coronavirüs mücadelesine destek vermek üzere otellerini ücretsiz olarak kamu hizmetine sunacağını ifade ederek övgü toplamıştır.

buz pistini ateşe veren adam

sessizlik
Belediyeye ve ortaklarına kızarak buz pistini ve yanındaki kafetaryayı ateşe veren adam. "Ben suçluyum, sabıkalıyım ama haklıyım" diyen adam, "böyle olduğu için rahat yatacak mısınız? Ben hakkımı istiyorum. Burayı bu hale ben getirdim. Ben suç işledim, cezasını çekeceğim." diye bağırmış ve en sonunda 'yoruldum' diyerek teslim olup polis memuruna sarılmıştır. Yorumsuzdur.

diyanetin oruç açıklaması

sessizlik
Diyanet işleri başkanlığı tarafından yapılan bilgilendirme. Coronavirüs salgını oruç tutmaya engel mi sorusunun cevabıdır. Bu kapsamda DİB, oruç ibadetinin ertelenemeyeceğini ancak tıbbi engeli bulunanların daha sonra tutabileceğini söylemiştir.

papağan pakize

sessizlik
Evden çıkma diye çağrı yapan duyarlı ve bilinçli papağan. İstanbul'da yaşayan Uğur Bacak adlı kişi Coronavirüs'e yakalanıp hastahanede karantina altına alınınca Pakize sahibini çok özlemiş ve ona kavuştuktan sonra evde kalmanın önemini daha iyi anlayarak evden çıkma çağrısı yapmıştır.

köpek katliamı

sessizlik
İnsan olan herkesi üzen fakat hayvanseverleri daha da yaralayan vahşet. En son örneği İstanbul-Esenyurt Yeşilkent Mahallesinde yaşanmıştır. Boş sokakları fırsat bilen câniler 7 yavru köpeği acımasızca öldürmüştür.
0 /