confessions

montesquieu

1. nesil yazar - stajyer -

  1. toplam entry 50
  2. takipçi 1
  3. puan 881

kurtlar vadisi

montesquieu
bulunduğum şehirde, ilk 97 bölümünün yayımlandığı 2002-2005 yılları arasında perşembe akşamları sokaklar bomboş olurdu. dizi bittikten sonra muhakkak 1-2 tane kavga çıkardı. ertesi gün paltolu kabadayılar türerdi. ey gidi, ne günlerdi..

bizimkiler

montesquieu
bir zamanların en en en güzel dizisi.

ne anlamlıydı o zamanlar bu ve bunun gibi dizileri izlemek? internet yok, neredeyse sms yok. çok güzel günlerdi çok..

hi

montesquieu
ingilizce'de merhaba anlamına gelen selam sözcüğü.

almanca ve diğer avrupa dillerinde de bu kelimeye yakın kelimelerle insanlar birbirlerine selam veriyorlar. özellikle isveç'te insanlar birbirlerine sürekli gülerek tanımadığı insanlara bile merhaba diyebiliyorlar.

kevin spacey

montesquieu
birçok başyapıtta beğeni ve hayranlıkla izlediğim amerikan aktör.

yalnız bu taciz olayından sonra baya bir popülaritesi doğal olarak azaldı. en son tekrar house of cards'da oynayacağı söyleniyordu ama o da yalan oldu galiba.

fizyokrasi

montesquieu
doğal kanunlar vasıtasıyla insan topluluklarının yönetilmesidir kısaca.

bu yönetim sisteminde tarım en önemli unsurdur. sadece tarım vergilendirilir.

rıza sarraf

montesquieu
17/25 aralık'ta gözaltına alınıp serbest bırakılan ebru gündeş'in kocası. daha sonra da abd tarafından gözaltına alınmıştı.

harbiden ebru gündeş ne alemde? amerika'daki davadan sonra rıza sarraf'a yeni bir kimlik ile yeni bir hayat sunacaktı abd hükümeti. acaba ebru gündeş de o taraflara mı gitti?

lee harvey oswald

montesquieu
abd başkanı john kennedy'i öldüren adam. bu adamı da tam canlı yayında öldürdüler. tam da her şeyi açıklayacağım dediği gün. ayrıca eskiden bir denizciymiş kendisi. sscb için de çalışmış.
0 /