confessions

hakimbey

1. nesil yazar - deney faresi

  1. toplam entry 5
  2. takipçi 0
  3. puan 80

dedikodu merak

hakimbey
Dedikodu kendilerini eksik hisseden insanların yaptığı belirtilen konularda ise ayrı düştükleri ve çoğu zaman üstün körü fikir sahibi olup yorum yapmalarindan kaynaklanır. Yazar: hakimbey'e göre bu kişiler de genellikle ev kadınları ve karakteri oturmamış insanlarda rastlanır ..

ince düşünmeye örnek

hakimbey
Gerçekle bağdaşdırılabilirmi acaba ...🤭sanıyorum örneğimdeki ifadeyi pek anlaşılmamış diye görmekteyimki zaten orda fedakarca bir görüşle başlayıp sitem ettiği bi anı dile getirmiş şair kaldiki düşüncesi zaten zarif bir inceliktir bu nedenle de en güzel örneklerden biridir dilerim çokça karşılaşabiliriz diye yutkundugunuzu gördüm cümlenizde lakin bakmayı bilmek şart neticede😔🤭 teşekkürler ..

dejavu

hakimbey
Yaşanılan bir olayı daha önceden yaşamışlık veya görülen bir yeri daha önceden görmüş olma duygusu. Anı daha önceden yaşamışlık hâlidir. Fransızca; déjà (daha önceden) ve voir (görmek) kelimelerinden oluşmaktadır. Aynı zamanda Araştırmalara göre insanların 'den fazlası hayatlarında en az bir kere déjà vu durumunu yaşamıştır. İnsanların çoğu bir süre sonra, en son ne zaman dejavu yaşadığını unutur.
Ancak bazı kişilerde bu olaylar onlara çok sıra dışı olduğundan dolayı yaşadıkları déjà vu'leri unutmayabilirler.

'çanta' denilince akla gelen bayan karakterleri

hakimbey
Çanta : eğtime göre şöyle açıklayayım gerekli gereksiz içine doldurulan ders araç gereçleri ile bir valiz ağırlığına ulaşabilen eğitim aparatı. bir de okul dönüşü, eve gelir gelmez bu sırt çantası bir köşeye fırlatılır ve ertesi sabah ailecek evde çanta arama turuna çıkılırdı. hey gidi günler hey.

Çanta : tabi bide bayanlara göre karakterize bir tanımı vardır birini şöyle açıklayayım ?.!: İngiltere’nin eski başbakanı Margaret Thatcher’ın bakanların korkulu rüyası olan bir çantası vardı.

Evrakları dosyalara koymak yerine bu çantada taşırdı. Biri birşey söyledi mi, hemen o çantadan çıkaracak bir belge olurdu çoğu zaman.

Demir leydi çantayı kapıp masanın üzerine koydu mu, belli ki söyleyeceklerine itiraz kabul etmeyecek; çanta oldu mu akan sular duracaktı.

Hatta bir ara salondan çıktığında “Nasıl olsa çanta burada, toplantıya başlayabiliriz” dendiği bile olmuştu. Kısacası çanta bir başbakanın bile karakterini kısaca masaya çanta koyarak belli edebilirdi.

Çanta koymak, 'posta koymak'tı.
Samimi bir bilgiyle kapatmak isterim Margaret özel günülerde de bu çantayla dolaşır ve eşine göz dağı vermek için kullanırmış . :))))))