confessions

farmasiyen

1. nesil yazar - yeni yeni ısınıyor

  1. toplam entry 203
  2. takipçi 3
  3. puan 3611

sevgilisinin şifresini istemek

farmasiyen
güven sorunsalı yaşayan insanların başvurduğu yöntemdir. "canım biz birbirimizle her şeyi paylaşırız. bizim gizlimiz saklımız yok ayol" tarzı söylemlerle basitleştirilmeye çalışılmaktadır. mânâsız ve amaçsız bir taleptir.

mouse olmadan pc kullanmak

farmasiyen
yapılması aslında zor olmayan bir eylem. özellikle görme engelliler bunu her zaman yapmaktadır. fare kullanamadıkları için sadece klavye ile bilgisayar hayatlarına devam edebilmektedirler. kulağa çok hoş gelmektedir.

checkpoint yemek

farmasiyen
sahte facebook hesaplarında sıklıkla yaşanan problem. bu bazen kimlik doğrulaması olarak karşınıza çıkabilir, bazen selfie fotosu yüklemeniz istenir, bazen de size bazı fotoğraflar gösterilir ve bunların arkadaş listenizdeki hangi kişilere ait olduğunu doğru olarak tespit etmeniz istenir. hesabınız fake olduğu için genellikle bu checkpoint aşamalarının hiçbirini geçemezsiniz ve yeni bir hesap açarak yola devam etmek zorunda kalırsınız
1

show haber

farmasiyen
depresif haberlerin yoğunlukta olduğu haber yayını. her haberin en az 3 DK sürdüğü ve uzatmak için gereksiz tekrarların yapıldığı, resmen slow motion modunda işleyen ve insanı oldukça sıkan bir yayın türü. ayrıca her haberde "iddiaya göre, iddia edildi" vs. mutlaka bir 'iddia' kelimesi duyarsınız. her kelimenin de bir kullanım alanı var ama değil mi? mesela kadının kafa göz morarmış, bunlar haber yaparken "iddiaya göre, kadının yüzü morardı. olayın bu şekilde gerçekleştiği iddia edildi" tarzı haber sunuyorlar. her şey ortada be adam, daha ne iddiası? lütfen şu haber metinlerini düzeltin

öykü karayel

farmasiyen
kalp atışı dizisinde Eylül karakteriyle rol alan oyuncu. (bkz:kuzey güney) dizisinde de Cemre karakteriyle yer almıştı. Önceleri Güney'e âşıkken sonradan Kuzey'e sarmış ve -hatırladığım kadarıyla- finalde güney'in hapse girmesi sonucu onunla evlenmiştir. Resmen dövecek gibi bir konuşma tarzı vardır, sanırım genel konuşması öyledir.

kardeş kavgaları

farmasiyen
genellikle her evde karşılaşılabilen sorunsal. bu problem bazen bir TV kumandası, bazen anne-babanın birine daha çok ilgi göstermesi sonucu kıskançlık beslemek, bazen de odayı dağınık bırakmak vb. çeşitli nedenlerle gerçekleşebilir. bu işi abartıp, ev kavgası yüzünden evini -bildiğin pasta dilimler gibi- ortadan ikiye bölen kardeşler bile haberlerde çıkmıştır.

türk mutfağı

farmasiyen
dünya mutfaklarının arasında seçkin bir yere sahip olan mutfak. adana kebap, içli köfte, yaprak sarma, lahmacun başta olmak üzere pek çok lezzeti barındırmaktadır. Sütlaç, baklava gibi tatlıları da unutmamak lazım.

donan pc

farmasiyen
özellikle 2 GHZ nin altındaki bir işlemciye ve 4 GB kapasiteden daha düşük bir ram'e sahip olan bilgisayarlarda sıkça yaşanan sorun. Bilhassa en kritik anlarda bu problemle karşılaşmanız gerçekten çok can sıkıcı olmakta ve klavyeyi kırma noktasına getirmektedir. gerçi (bkz:firefox sorunsalı) sayesinde 16 GB ram bulunan bilgisayarım bile donmaktaydı fakat neyse ki artık kendisini kaldırarak bu sorundan kurtulmuş durumdayım
0 /