confessions

darkdevil

1. nesil yazar - deney faresi

  1. toplam entry 12
  2. takipçi 0
  3. puan 206

billur ergün

darkdevil
Araştırmacı ve Yazar. Yazarlık serüvenine ilkokul yıllarında başlayan Billur Ergün ilk kitabını da 22yaşındayken çıkardı.. Kitaplarını yazdığı esnada Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar eğitimi de aldı. Yapmış olduğu resimlerde kullandığı imgelerin kitapların konusunu oluşturma konusunda çok büyük bir payı var.

Düşüncelerini hem yazılı hemde görsel şekilde ifade etmesi gerçek özgürlüğü tatmasını sağlıyor. Billur Ergün bir şeye obsesif olarak takıldı o ise Kozmogoniden başka bir şey değildi. Kozmogoni, Billur Ergün'ü tarihin ilk başına insanlığın ilk dönemine sümerlere götürdü. Tüm varoluş mitlerini didik didik araştırdı. Kitaplarında yer alan karakterler bu mitlerin çıkış noktasına Mezopotamyaya uzanan bir maceradan geçerek varlığın ve insanın temel amacının ne olduğunu sorguluyorlar. Babilin baş tanrısı Marduk ile başlayan kitap serisi Apollon İskenderi Zülkarneyn ile devam ediyor. Mısırın ilk tek tanrısı Tanrı Aton ve Akhenatonun tarih sahnesinde ki yeri anlatılıyor. Serinin son kitabı olan Jezebel- Meleki Tavus ise İsrailin güzel kraliçesi olan Jezebelin vahşice katledilmesini ve tarihin en eski dinlerinden biri olan Ezidilerin yaşamları hakkında bilgiler veriyor.

24 yaşında 3 kitap sahibi genç yazar hala yazmaya ve öğrenmeye çok aç olduğunu ifade ediyor. Bilgiye karşı bu denli açgözlü olmasaydı bugün bu kitapların hiç bir tanesi ortaya çıkmazdı. Genç yazar şu sıralarda da bir sinema filmi yazmakla meşgul.

doğan barış yaşar

darkdevil
Doğan Barış Yaşar 24.01.1991 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Ankara'da başlayan başarılı oyuncu ilk öğretim ve ortaokulu bitirdikten sonra lise eğitimine Konya'da devam ederken hentbol ve voleybol sporları yaparken oyunculuğa duyduğu ilgi üzerine oyunculuk ve müziğe gönül vererek eğitimlerini aldı.

Henüz 15 yaşında iken ilk konserini veren Doğan Barış Yaşar spor branşlarında altın madalya kazanırken eğitim hayatında da tiyatro dalında ödüller kazanmıştır. Lise yıllarında “Hastalık Hastası”, ve “Şu Çılgın Türkler” adlı oyunlarda sahne alan genç oyuncu “Şu Çılgın Türkler” adlı oyunda ulu önder Atatürk'ü büyük bir başarıyla canlandırmıştır.

Doğan Barış Yaşar aynı zamanda Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde balet olarak bir çok oyuna çıkarken yaz aylarında da çeşitli mekanlarda canlı müzik yapmaya başladı 2013 yılında aldığı ani bir kararla yeni bir şeyler denemenin heyecanını yaşamak için animatörlük yapan genç sanatçı çalıştığı “Wow Hotel Group” içerisinde müdürlüğe kadar yükselmiştir.



Yıllardır oyunculuk heyecanını içinde yaşatan Doğan Barış Yaşar dizilerde ve sinema filmlerinde rol almak için çalışmalarına başladı ve bunun semeresini kısa sürede gördü ve ekranların fenomen dizisi “Çukur”'da “Victor” karakteri ile ses getirirken televizyon dizilerindeki başarısını “Arka Sokaklar” dizisinde canlandırdığı “Esat” karakteri ile perçinledi.

Başarılı oyuncu Doğan Barış Yaşar şu aralar “Kızılçağ” adlı dizinin ana karakterlerinden biri olan “BALDUK” karakteri ile ekranlara tekrar gelmenin heyecanını yaşıyor.Doğan Barış Yaşar ayrıca birçok reklam filminde ve tanıtım filmlerinde de görev almıştır.

melodi müzik

darkdevil
2008 yılında kurulmasına rağmen, başarı hikayesi 1930'lara dayanan Melodi Music Production, Azad Üzüm tarafından yönetilmektedir.

Müzik sektörünün önemli isimlerinden sayın Mustafa Üzüm'ün kurucusu olduğu Azad Müzik'in devamı olarak bilinen Melodi Music Production, gerçekte, müzik sektöründe yarım asırda gelişmiş bir deneyim ve kadrolaşmanın, efsaneleşmiş bir mimarinin güçlü sütünları üzerine yapılandırılmıştır. Azad Müzik, Melodi Music Production'ın dayandığı sütünlarına gizlenmiş bir klit taşıdır.

ilk olarak Diyarbakır'da plak ve kaset satış mağazası olarak sektöre giriş yapan Azad Müzik, 30 yıl içinde istanbul Müzik Piyasası'nın en seçkin müzik yapım firmalarından biri olmayı başarmıştır. Sayın Mustafa Üzüm'ün deneyimlerini aktardığı, baba-oğuldan öte, usta-çırak ilişkisiyle olgunlaştırdığı Azad Üzüm, son 10 yılda adından sıkça söz edilen profesyonel yapımcılar arasında yer almaktadır.

Bugün 500'den fazla yerli yabancı albümün yapımcılığını üstlenen Melodi Music Produksiyon, önceleri sektörde öne çıkan ünlü aranjör ve kayıt stüdyolarını kiralarken, şimdilerde en güçlü kayıt stüdyoları ve deneyimli isimlerin bir arada olduğu güçlü bir kadroya sahiptir.

iran, Azerbeycan ve Türkmenistan'daki sanatçılarında albüm yapımcılığını üstlenen Melodi Music Production, güçlü teknik altyapısı ve kodrosuyla donatılmış stüdyoları, orta asya ülkelerince en çok tercih edilen yapım firmaları arasında işaret edilmektedir.

2008 yılından bugüne müzik sektöründeki başarılı çıkışı sırasında, güvenilir ve istikrarlı iş ahlakı ile anılan, bu sayede de lansman ve konser organizasyonları için de ilk tercih edilen şirketler arasında yer etmiştir. Öyle ki, bu hizmetlerin olmazsa olmaz iletişim materyallerinin de üretimini gerçekleştirebilen bir teknik altyapı ve kodrolaşmayı sağlamıştır.

cengiz can

darkdevil
Cengiz Can, Bayburtlu Anne ve Babanın üçüncü çocuğu olarak 1980 yılında Kocaeli Tütünçiftlik de dünyaya gelmiştir. Daha sonrasında istanbul'a yerleşen ailesiyle beraber ilk ve ortaokul eğitimini Kadıköy ilçesinde yer alan bir mahallede tamamlamış olan Cengiz Can. isviçrede bir müddet eğitimine devam ettikten sonra yurda geri dönüş yapmıştır.

Vatani görevini izmir Çeşme'de tamamlayan Cengiz Can ardından istanbul Maltepe'de ticarete atılarak kurduğu firmasını, ailesininde destekleriyle kısa zaman içinde başarıya taşıyarak sektörde adından söz ettiren ve halen devam eden mimari projelerde, hem yurtiçinde hem de yurtdışında çok ciddi marka ve firmalara hizmet vermeyi sürdüren ENCE YAPI DEKORASYON şirketinin de sahibidir.

Evli ve iki erkek çoçuk babası Cengiz Can yirmili yaşlarda müziğe olan ilgisini fark ederek arabesk / fantezi ve halk müziğine olan ilgisini amatör çalışmalar ve yorumlarıyla, çevresinden de almış olduğu olumlu tepkiler ve eleştiriler sonrasında albüm çalışması yapmaya karar vermiş ve ailesininde desteğiyle ZAMANI GELDi ismine sahip ilk albüm çalışmasını 2019 senesinde piyasa ve dinleyicilerinin beğenisine sunmuştur.

Cengiz Can 7 şarkıdan oluşan Zamanı Geldi isimli albümünde Etiler isimli şarkısına klip çekerek müzik severlerle buluşturmuştur. Çok başarılı olan bu çalışmanın sonucunda elde edilen mutluluk, Cengiz Can'ın müzik hayatında doğru yolda olduğunu kanıtlamış ve müzik konusunda daha etkili, dinleyicilerine daha duygu ve keyif veren çalışmalar yapması gerektiğini hissettirmiş hemen sonrasında da kendisine ait bir stüdyo kurmuştur.

Ticaret hayatının yanı sıra müzik hayatında da ciddi sorumluluk sahibi olduğunu kabul eden Cengiz Can kendine has yorumuyla çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir.

Ayrıca Cengiz Can yeni single çalışmasını müzik severlerle buluşturmak için stüdyo çalışmalarına da devam etmektedir.

mustafa kandak

darkdevil
Mustafa Kandak 1986 yılında izmirde dünyaya geldi ve küçük yaşlardan beri müziğe ilgisini hiç kaybetmedi... Özellikle annesinin müziğe ve radyoya olan tutkusu sayesinde müziği sevmesindeki en büyük etken olmuştur. Müziğin hayatında her zaman büyük etkisi vardı...

Uzun yıllar müzikle uğraştıktan sonra artık kendi şarkılarını dinleyiciye sunmak istediği andan itibaren, her yapmış olduğu şarkıda kendisini müzik sektöründe biraz daha yükselterek daha büyük kitlelere ulaşmayı başarmış ve şarkı söylemenin yanı sıra kendi bestelerini sevenlerine sunmaya başlamıştır. Mustafa Kandak son dönemlerde çok daha aranan ve kendisine sağlam bir yer edinmiş isimler arasında yerini almayı başarmıştır.

Albümleri;

2012 ikimize yazık
2013 sözlük
2014 yelken
2015 aşk defteri
2017 sende yanacaksın
2019 aşkla oyun olmaz
2020 tövbeliyim

hibya

darkdevil
basın emekçileri tarafından, emek yoğun sermaye ile hayata geçirilen hibya haber ajansı, sahip olduğu tecrübe ve birikimi yeniden harmanlayarak sektöre birçok yenilik getiriyor

hibya; haber ilan basın yayın ağı'dır.

uluslararası bir medya ağı olan hibya, halen 13 dilde yayın altyapısına sahip, bünyesinde 60'dan fazla haber sitesi bulunan ve her gün ağa dahil olan yeni katılımcılarla büyümesini sürdüren bir yapılanmadır. dil, din, ırk ve siyasi görüş ayrımı olmaksızın nitelikli habere odaklanan hibya, siyaset ve asayiş haberlerine ise cok sınırlı yer vermektedir. hibya, türkiye siyasi gündemi yerine, dünya ekonomi ve diplomasi gündemine odaklanmaktadır.

hibya haber ajansı'nın ulaştığı kitle, kendi aboneleri ile sınırlı değildir. sadece abonelerine değil, açık sistemi ile tüm medya kuruluşlarının haber kaynağıdır. medya iletişim ortaklıklarında ise her zaman vazgeçilmezinizdir.

hibya, tarafsız bir basın kuruluşudur.

hiç bir sermaye grubuna bağlı değildir. hiç bir siyasi yapıya dayanmamaktır. tamamen emek yoğun sermaye ile kurulmuştur. olması gerektiği gibi tarafsızdır.! herkese eşit uzaklıkta konumlanmıştır.

virüssüz hayat

darkdevil
Dün eşimin tavsiyesiyle evimiz için uygulattırdığımız über dezenfeksiyon hizmeti. Karantina günlerinde günde 20 defa el yıkamaktan elleri aşınan biriyken sayelerinde 1 ay rahat uyuyacağım.Soğuk sisleme yöntemiyle uyguladıkları dezenfeksiyon sayesinde evdeki tüm virüs yükü sıfırlanmış oldu. Ayda 1 kere yaptırmamız da enfekte olacak kadar virüs yükü oluşmaması için yeterliymiş.

ayşegül banu şahin

darkdevil
Ayşegül Banu Şahin 21.05.1973 yılında, İstanbul'da dünyaya geldi.. İşletme, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık ve Davranış bilimleri bölümlerinden mezun oldu. İnsan psikolojisine olan merakından kişisel gelişim, aile danışmanlığı, NLP, psikolojik testler üzerine birçok eğitim aldı fakat faal olarak bu sektörlerde hiç çalışmadı. 10 yıl kadar özel sektörde çalıştıktan sonra, eşiyle birlikte 15 yıla yakın kafe ve restoran işletmeciliği yaptı.

Yaklaşık 30 yıldır, doğruluk, dürüstlük, adalet, vicdan, güven, sadakat gibi temaların yanı sıra aile ilişkilerinin ön planda olduğu öyküler, romanlar yazıyor olsa da Ayşegül Banu Şahin'in ilk kitabı olan “Bitti Dediğim Yerden -Hercai-” adlı eseri, 2018 yılında yayımlandı. İki kız kardeşin yaşam öyküsünü kurguladığı bu kitapta, kendisine yapılan tüm haksızlıklara rağmen dürüst ve vicdan sahibi oluşu ve dimdik duruşuyla ayakta kalmayı başaran bir kadını ve hırsları uğruna hayatını feda eden kız kardeşinin hikayesini anlatmaktadır. Kitap, adaletin yerini bulmasıyla sonlanır.



Ayşegül Banu Şahin'in ikinci romanının yayımlanması da çok uzun sürmez. 2019 yılının başında “Gecenin Ayak Sesleri” isimli eseri yayımlanır. Film tadında yazılmış bu eserde de güven, adalet duygusu ve aile ilişkileri ön plandadır.



Başarılı yazar bu defa ikisi erkek olmak üzere, beş farklı karakterin gözünden dünyaya bakarken, okuyucuyu heyecan dolu bir yolculuğa çıkarır. Son eseri olan, “Canparem Kanada'ya Uçuyor” isimli kitabında, 2016 yılında, küçük yaştaki oğlunu eğitim amaçlı Kanada'ya göndermesiyle başlayıp günümüze kadar gelen, Kanada macerasını anlatır. Bu kitabı diğer kitaplarından ayıran tek unsur, yazarın gerçek yaşam öyküsü olmasıdır. Yazar şu sıralar eşi ve 2 oğluyla Kanada'da ikamet etmekte ve yeni romanı üzerinde çalışmaktadır.

21 yıllık evli olan Ayşegül Banu Şahin, 2 çocuk annesidir.

cem şahan

darkdevil
Ayça Gürsaçer ile yaptığı düetlerle müzik camiasında adını sıkça duyuran, gençlerin en fazla dinlediği sanatçılardan biri olan Cem Şahan son olarak Ya da Öldür isimli single çalışmasıyla müzik severlerle buluştu.

Daha öncesinde Ayça Gürsaçer ile Yürü Anca Gidersin, Şok Etkisi ve Fiyasko isimli şarkılarını çıkaran Cem Şahan yeni klip şarkısıyla da gündeme bomba gibi düşerek sosyal medya da en çok konuşulan isimlerden biri oldu.

ülkü gözen stewart

darkdevil
1970 isviçre, Basel doğumlu Ülkü GÖZEN STEWART aslen Kırımlıdır.
Her sayısında şiir, makale ve çeşitli ünlü isimlerle yaptığı röportajlarının da yer aldığı iki ayda bir yayınlanan Ana Kültür ve Sanat Dergisi'nin yaklaşık iki yıl halkla ilişkiler görevini üstlenmiştir. Cihangir'i Güzelleştirme Derneği'nin bir yayını olup, semtlilerin de kendilerini ifade etmelerinde aracı olan Cihangir Postası Gazetesi'ne hazırlamış olduğu yazılarla katkıda bulunmaya çalışmıştır.
Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, yazar, yönetmen, seslendirme sanatçısı Ferdi Merter'den oyunculuk ve diksiyon dersleri almıştır.
2009 yılında müzik, konu, konuk, eğlence, atışma içerikli Kıtır ismi ile bizzat sunumunda da bulunduğu, projesi tamamıyla kendisine ait Çıtır ve Kıtır adlı iki kişilik bir televizyon programı hazırlayıp özel bir kanal olan Show Max'te hayata geçirmiştir.
MESAM üyesidir. T.R.T. sanatçısı Tuncay Sağlam tarafından bestelenmiş Çıt Çıt adlı şarkısının yanı sıra sözleri kendisine ait birçok şarkısı vardır. Bu şarkısına çekilen klipte kalabalık bir oyuncu kadrosu yer almaktadır. Hemen ardından sözleri yine kendisine, müziği yıllarca birlikte çalıştığı Kâzım Atav'a ait Harbie Bebek adlı animasyon şarkısına da ikinci klibi çekilmiştir. Son klibi ise söz ve müziği kendisine ait Armağanım Ol Benim şarkısınadır.
Bugüne dek yazmış olduğu şiirlerini Vurdum Dibine adını verdiği şiir kitabında toplamıştır.
Kendi keskin kalemine benzediğini öne sürerek ileride parmakla gösterilecek bir yazar olacağını iddia eden apartman komşuları, Türk Edebiyatı'nın en değerli yazarlarının başında gelen Aziz Nesin tarafından keşfedilmiş olmaktan dolayı kendisini şanslı bulan Ülkü Gözen Stewart'ın bir evlilik programında yaşanan aşkın perde arkasını, yalancı şöhret kayıplarını ve program içerisinde daha birçok bilinmeyen detayı kaleme aldığı Ali Veli Kırk Dokuz Elli Yedi adlı kitabı bulunmaktadır.
Aile içi sorunlardan, aile içi kopukluklardan, toplumsal birçok konuya sivri dilli eleştiri ve mizahi bir yaklaşımla parmak bastığı ve tüm maskeli leşlere ithaf ederek yazdığı Cihangirin Ordabuları üçüncü kitabıdır. (Hikâye doğrultusunda bu kitap fiziksel ve manevi şiddet içerikli ailelerde yetişen buluğ çağındaki gençleri duygusal anlamda etkileyebileceği üzere +18 yaş sınırı ile piyasaya sürülmüştür.)
Aforizma tarzında mizahi bir üslupla yazdığı dördüncü kitabı K'özlü Sözler'dir.
Son kitabı Çay Çiçeğim ise karizma ve karı'izma erkek ayırımının altını çizdiği, tam tadında erotik bir aşk romanı. Karizma ya da karı'izmalığın erkeklerin duruşlarındaki dikliği ya da eğik oluşuyla kimlik bulduğunu ifade eden yazar, kadının da karizma suyla sulanan bir çiçek olduğunu anlattığı romanında okuyucusuna aşkın keşfedilmeyi bekleyen bir buluş olup, iksirinin de erkeğin karizma oluşuna bağlıyor.
Araştırmacı yazar Vadullah Taş'ın Müslüm Gürses Efsanesi ve Ferdi Merter'in Eşcinsel Kuğu adlı eserlerinin de editörüdür.
Yenigün Gazetesi'nde ve OnurAkayMedya'da köşe yazarıdır.