confessions

ahmetayvaz

1. nesil yazar - deney faresi -

  1. toplam entry 11
  2. takipçi 2
  3. puan 64

popülarite

ahmetayvaz
Popülarite dünyanın geneli için çok önemli bir noktada ve dünya popüler olma uğruna yapılmayacak şeyleri yapan, insanlara ve kendine sırf popüler olmak için zarar verebilecek kişilerle dolu. Özellikle ülkemizde çoğunluğu öğrenciler de olmak üzere, böyle sapkın bir kitle yetişkinlerde de var. İlkokul zamanında ailesi tarafından pohpohlanmayla başlayan ve daha sonrasında çocuğa kendinin herkesten üstün olduğu düşüncesi işleniyor. Bu da okulda ki tüm arkadaşlarını ezerek ve kalbini kırarak yükselip, belirli bir kitlenin tiksindiği ama belirli bir kitleninde hayran olduğu bir duruma getiriyor. Hele ki bu durum lise dönemine geçtiğinde 2 farklı kısıma ayrılır. Bir tanesi bugüne kadar sessiz, sakin, pısırık kaldıktan sonra kendine gelen ve artık ezik kalmamalıyım düşüncesiyle önüne gelen her türlü, ergenliğinde verdiği etkiyle pisliği yapmayı göze alan, insanların kalbini kırmayı eğlence ve havalı olmak zanneden bir kitle bu kitle. Diğer kısım ise, ilkokulda zaten popüler olan ve liseye gittiğinde de popülermiş gibi davranmaya devam eden bu öğrenciler, kimi zaman bu popülerliği elde tutmayı başarsalar da, kimi zaman bir balon gibi diğer öğrencilerin baskıları altında kalarak havaları sönüyor. Lisede bu tarz bir popülerliğe erişmek çoğunlukla öğrencilerin geleceği için çok iyi olmuyor.

league of legends

ahmetayvaz
Eğer velet kitleyi ve saygısız, terbiyesiz ve maçı kaybederken ailesinden birini öldürüyormuş gibi küfür edip, namus meselesi haline getirenleri çıkarırsak, şuan oynanan online oyunlar arasında en kaliteleri arasında çok rahatça yer alabilecek eğlenceli bir oyundur. Farklı rol seçenekleri ve zengin şampiyon (karakter) haznesiyle, oynayan kişiye son derece haz veren, hem zihin çalıştırıp, mantık geliştiren ve bunu yaparken de (güzel bir takıma denk gelmişseniz) oyun zevkinizi yükseklere çıkaran, kaliteli bir yapım. Kesinlikle tavsiye ederim.

filtre kahve

ahmetayvaz
Kahvenin gerçekten kahve olduğu halidir. Gerçekten kahve içmek, o kahvenin tadını almak isteyen insan filtre kahve içer. Bu kahveyi içmek her yiğidin harcı değildir. İçen insan esaslı insandır, çoğu zorluk karşında yıkılmaz, tüm zorluklara göğüs gerer. Yanlış olmasın ta böyle söyleyince galyalı iksiri içiyorlarmış gibi oldu, bir bakıma öyle gerçi.

ön yargı

ahmetayvaz
Önyargı insanların, gördüğü insanlara karşı hiç konuşmadan, iletişim kurmadan veyahut düzgünce incelemeden direkt olarak ortaya attığı (iyi veya kötü) kendi düşünceleridir. Önyargı herkeste olması gereken bir özelliktir (dozunu aşmadığı sürece), bir de fazla önyargılılar var, kimisi paranoyak veyahut farklı bir rahatsızlığı var o sebeple önyargılı davranır, kimisi yerine göre fazla önyargılı davranır kendini tutamaz, bunlar insancıl şeylerdir ve herkeste olabilir ama kimisi varki kendi dostum dediği adama bile önyargıyla yaklaşır ve asla iletişim kurma gereksinimi duymaz (kimseyle). Böylelerine insan sıfatını yakıştırmak, kanunen suç sayılmalıdır. Allah sana ağız ve dil vermiş, yetmemiş insan olarak dünyaya getirmiş. Lan düşünebiliyorsun, konuşabiliyorsun, iletişim kurabiliyorsun, peki neden uygulamıyorsun kardeşim, neden yani, nasıl bir sorunun olabilir.

aşk

ahmetayvaz
Görmeden sevebilmektir, mesafe tanımamak, her zerrem kadar severek, canını daha feda edebileceğin duruma gelmektir. Aşk ne midir? Aşk hastalıktır, gerçek olan şey sevgidir. Eğer sevdiğin insandan ayrılırsan olurda bir gün (Allah göstermesin) yolu açık olsun der kendi yoluna bakarsın, ama aşık olunca işler değişir, olurda ayrılırsan arkasından Allah belasını versin bile dersin, demek istememene rağmen, işte bu yüzden aşk hastalıktır, salgındır ve aşk insanoğluna verilmiş en kötü özelliktir.

yeşilçam replikleri

ahmetayvaz
+Bir daha kendine o*ospu deme, dünya öyle alçak, iğrenç ve korkunç o*rospularla dolu ki, sen onların Yanında melek kalırsın. Hem bu o*ospu lar öyle bir o*ospu ki kravat takıyorlar, cemiyette saygıda görüyorlar. Ve herşeyden kısıtlayıp daha da büyüyorlar.

-Benim çocuk yüreğim buna dayanamıyor.

+iğrenmekte geberiyorum, üşüyorum, artık uyumayacağım, tüküreceğim hepsinin suratına.

muhteşem yüzyıl

ahmetayvaz
Osmanlı'nın yanlış anlatıldığı ve kötülendiği bir (sözde) başyapıt. Genelde harem olmak üzere sürekli saray içi ve çevresi olaylara yer verilen ve bir çoğunun yalan yanlış olaylar olduğu bir dizi. Kanuni Sultan Süleyman dönemini bu kadar rezil anlatmak gerçekten başarı isteyen bir iştir, çünkü Sultan Süleyman zamanı en geniş ve ayrıntılarıyla incelenmesi gereken bir dönemdir. Buna rağmen böyle iğrenç bir inceleme yapılması gerçekten çok üzücüydü dizinin çekildiği zamanlarda. Kanuni Sultan Süleyman dediğimiz adam tahtta kaldığı süre boyunca sürekli seferlere çıkarak zaman geçirmiş ve yine seferde vefat etmiştir, sürekli at üstünde olan bir adamın tüm hayatını saraya ve çevresine sığdırmak başlı başına bir fiyaskodur. İşin kötü yanı ne mi? Bu dizi reyting rekorları kırdı 😶