website analizi nasıl yapılır

xeonopshobe
Websitenizin Analizini Yapıyor Musunuz?

Websitesi yapmak günümüzde artık oldukça kolay bir hale geldi. İnternette bulunan hazır şablonları kullanabileceğiniz gibi, basit yazılımlarla da websitenizi meydana getirebilirsiniz. Ancak, özellikle de websitelerini ticari amaçla kullanan kişiler için sadece websitesinin oluşturulması yetmez. Websitenin içeriğinin ve bu içerikte kullanılan kelimelerin mutlaka detaylı bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir. Bu analizin sonuçlarına göre de markanızın hangi noktada olduğunu daha kolay anlayabilirsiniz.

Sertakip olarak biz de müşterilerimizin websitelerinin analizini yapıyor, bu analiz neticesinde detaylı bir rapor sunuyor ve bu raporları istenilen sıklıkta otomatik olarak kendileriyle paylaşıyoruz.

Websiteniz Hangi Sırada?

Websitenizi oluşturduktan ve en doğru anahtar kelimeleri https://serptakip.com/anahtar-kelime-araci ile seçtikten sonra, yine takip edilmesi gereken en önemli konulardan biri de o anahtar kelimelerin arama motorunda aratıldığında, websitenizin kaçıncı sırada çıktığıdır. Üst sıralarda yer alan websitelerinin tıklanma oranı ve site trafiklerinin daha yüksek olacağı beklenmektedir. Serptakip sizin için https://serptakip.com/sira-bulucu görevini, seçtiğiniz anahtar kelimelerin sisteme yüklenmesi ile otomatik olarak yapmakta ve her gün size detaylı bir rapor göndermektedir.

Websitenizin arama motorlarında kaçıncı sırada olduğunun öneminden bahsettik. Dikkat edilmesi gereken önemli bir diğer konu da rakiplerinizin bu sıralamadaki durumudur. Sertakip aracılığı ile kendi websitenizin analizinin yanı sıra, rakiplerinizin de arama motorlarındaki yerini öğrenebilir ve kendinizi rakiplerinize göre doğru şekilde konumlama şansı elde edebilirsiniz.