ülkü gözen stewart

darkdevil
1970 isviçre, Basel doğumlu Ülkü GÖZEN STEWART aslen Kırımlıdır.
Her sayısında şiir, makale ve çeşitli ünlü isimlerle yaptığı röportajlarının da yer aldığı iki ayda bir yayınlanan Ana Kültür ve Sanat Dergisi'nin yaklaşık iki yıl halkla ilişkiler görevini üstlenmiştir. Cihangir'i Güzelleştirme Derneği'nin bir yayını olup, semtlilerin de kendilerini ifade etmelerinde aracı olan Cihangir Postası Gazetesi'ne hazırlamış olduğu yazılarla katkıda bulunmaya çalışmıştır.
Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, yazar, yönetmen, seslendirme sanatçısı Ferdi Merter'den oyunculuk ve diksiyon dersleri almıştır.
2009 yılında müzik, konu, konuk, eğlence, atışma içerikli Kıtır ismi ile bizzat sunumunda da bulunduğu, projesi tamamıyla kendisine ait Çıtır ve Kıtır adlı iki kişilik bir televizyon programı hazırlayıp özel bir kanal olan Show Max'te hayata geçirmiştir.
MESAM üyesidir. T.R.T. sanatçısı Tuncay Sağlam tarafından bestelenmiş Çıt Çıt adlı şarkısının yanı sıra sözleri kendisine ait birçok şarkısı vardır. Bu şarkısına çekilen klipte kalabalık bir oyuncu kadrosu yer almaktadır. Hemen ardından sözleri yine kendisine, müziği yıllarca birlikte çalıştığı Kâzım Atav'a ait Harbie Bebek adlı animasyon şarkısına da ikinci klibi çekilmiştir. Son klibi ise söz ve müziği kendisine ait Armağanım Ol Benim şarkısınadır.
Bugüne dek yazmış olduğu şiirlerini Vurdum Dibine adını verdiği şiir kitabında toplamıştır.
Kendi keskin kalemine benzediğini öne sürerek ileride parmakla gösterilecek bir yazar olacağını iddia eden apartman komşuları, Türk Edebiyatı'nın en değerli yazarlarının başında gelen Aziz Nesin tarafından keşfedilmiş olmaktan dolayı kendisini şanslı bulan Ülkü Gözen Stewart'ın bir evlilik programında yaşanan aşkın perde arkasını, yalancı şöhret kayıplarını ve program içerisinde daha birçok bilinmeyen detayı kaleme aldığı Ali Veli Kırk Dokuz Elli Yedi adlı kitabı bulunmaktadır.
Aile içi sorunlardan, aile içi kopukluklardan, toplumsal birçok konuya sivri dilli eleştiri ve mizahi bir yaklaşımla parmak bastığı ve tüm maskeli leşlere ithaf ederek yazdığı Cihangirin Ordabuları üçüncü kitabıdır. (Hikâye doğrultusunda bu kitap fiziksel ve manevi şiddet içerikli ailelerde yetişen buluğ çağındaki gençleri duygusal anlamda etkileyebileceği üzere +18 yaş sınırı ile piyasaya sürülmüştür.)
Aforizma tarzında mizahi bir üslupla yazdığı dördüncü kitabı K'özlü Sözler'dir.
Son kitabı Çay Çiçeğim ise karizma ve karı'izma erkek ayırımının altını çizdiği, tam tadında erotik bir aşk romanı. Karizma ya da karı'izmalığın erkeklerin duruşlarındaki dikliği ya da eğik oluşuyla kimlik bulduğunu ifade eden yazar, kadının da karizma suyla sulanan bir çiçek olduğunu anlattığı romanında okuyucusuna aşkın keşfedilmeyi bekleyen bir buluş olup, iksirinin de erkeğin karizma oluşuna bağlıyor.
Araştırmacı yazar Vadullah Taş'ın Müslüm Gürses Efsanesi ve Ferdi Merter'in Eşcinsel Kuğu adlı eserlerinin de editörüdür.
Yenigün Gazetesi'nde ve OnurAkayMedya'da köşe yazarıdır.