billur ergün

darkdevil
Araştırmacı ve Yazar. Yazarlık serüvenine ilkokul yıllarında başlayan Billur Ergün ilk kitabını da 22yaşındayken çıkardı.. Kitaplarını yazdığı esnada Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar eğitimi de aldı. Yapmış olduğu resimlerde kullandığı imgelerin kitapların konusunu oluşturma konusunda çok büyük bir payı var.

Düşüncelerini hem yazılı hemde görsel şekilde ifade etmesi gerçek özgürlüğü tatmasını sağlıyor. Billur Ergün bir şeye obsesif olarak takıldı o ise Kozmogoniden başka bir şey değildi. Kozmogoni, Billur Ergün'ü tarihin ilk başına insanlığın ilk dönemine sümerlere götürdü. Tüm varoluş mitlerini didik didik araştırdı. Kitaplarında yer alan karakterler bu mitlerin çıkış noktasına Mezopotamyaya uzanan bir maceradan geçerek varlığın ve insanın temel amacının ne olduğunu sorguluyorlar. Babilin baş tanrısı Marduk ile başlayan kitap serisi Apollon İskenderi Zülkarneyn ile devam ediyor. Mısırın ilk tek tanrısı Tanrı Aton ve Akhenatonun tarih sahnesinde ki yeri anlatılıyor. Serinin son kitabı olan Jezebel- Meleki Tavus ise İsrailin güzel kraliçesi olan Jezebelin vahşice katledilmesini ve tarihin en eski dinlerinden biri olan Ezidilerin yaşamları hakkında bilgiler veriyor.

24 yaşında 3 kitap sahibi genç yazar hala yazmaya ve öğrenmeye çok aç olduğunu ifade ediyor. Bilgiye karşı bu denli açgözlü olmasaydı bugün bu kitapların hiç bir tanesi ortaya çıkmazdı. Genç yazar şu sıralarda da bir sinema filmi yazmakla meşgul.

doğan barış yaşar

darkdevil
Doğan Barış Yaşar 24.01.1991 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Ankara'da başlayan başarılı oyuncu ilk öğretim ve ortaokulu bitirdikten sonra lise eğitimine Konya'da devam ederken hentbol ve voleybol sporları yaparken oyunculuğa duyduğu ilgi üzerine oyunculuk ve müziğe gönül vererek eğitimlerini aldı.

Henüz 15 yaşında iken ilk konserini veren Doğan Barış Yaşar spor branşlarında altın madalya kazanırken eğitim hayatında da tiyatro dalında ödüller kazanmıştır. Lise yıllarında “Hastalık Hastası”, ve “Şu Çılgın Türkler” adlı oyunlarda sahne alan genç oyuncu “Şu Çılgın Türkler” adlı oyunda ulu önder Atatürk'ü büyük bir başarıyla canlandırmıştır.

Doğan Barış Yaşar aynı zamanda Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde balet olarak bir çok oyuna çıkarken yaz aylarında da çeşitli mekanlarda canlı müzik yapmaya başladı 2013 yılında aldığı ani bir kararla yeni bir şeyler denemenin heyecanını yaşamak için animatörlük yapan genç sanatçı çalıştığı “Wow Hotel Group” içerisinde müdürlüğe kadar yükselmiştir.Yıllardır oyunculuk heyecanını içinde yaşatan Doğan Barış Yaşar dizilerde ve sinema filmlerinde rol almak için çalışmalarına başladı ve bunun semeresini kısa sürede gördü ve ekranların fenomen dizisi “Çukur”'da “Victor” karakteri ile ses getirirken televizyon dizilerindeki başarısını “Arka Sokaklar” dizisinde canlandırdığı “Esat” karakteri ile perçinledi.

Başarılı oyuncu Doğan Barış Yaşar şu aralar “Kızılçağ” adlı dizinin ana karakterlerinden biri olan “BALDUK” karakteri ile ekranlara tekrar gelmenin heyecanını yaşıyor.Doğan Barış Yaşar ayrıca birçok reklam filminde ve tanıtım filmlerinde de görev almıştır.

football manager

tihulu
analitik düşünmeyi gerektiren, pek çok zorlu kararla sizi büyük dilemmalara sokan...şaka şaka biraz komplike olmakla birlikte aslında asıl zevkinin zorluğuyla çıktığı menajer oyunu. aslında oyunun ismi kendisini açıklıyor. basbayağı futbol menajeri oluyorsunuz transferler yapıp takım taktiğini ayarlıyorsunuz, basın mensupları ile görüşüp medyanın sizle olan ilişkisini geriletiyor ya da geliştiriyorsunuz. gayet çeşitli bir oynanış sunmasının yanı sıra insanı o kadar içine çeken bir oyun ki kendinizi ayakta ceket giymiş bir şekilde takımınıza komut veriyorken bulmanız olası (bkz:ben) bağımlı olma olasılığınız yüksektir aman dikkat.

alkol

tihulu
genellikle pişman olunacak şeyleri yapmanızda ön ayak olması muhtemeldir. abi allah aşkına içmeden önce gerekli ihtiyaçları karşılayın öyle için yoksa sonu hezimet oluyor. sadece bir, evet bir sefer ortamı toplamayan kişi olayım dedim... şimdi kafamı hangi duvara vursam diye dolanıyorum.(sarhoş olunca sakin kalan tiplerdenim) siz düşünün!