nakliyat

bavo
Diyarbakır'ın en köklü nakliyat firması olarak biz eşyadan çok hayallerinizi, geleceğinizi, ümitlerinizi ve değerlerinizi taşımakta olduğumuzun farkındayız. Diyarbakır nakliyat[/url] firması olarak sizlerin her bir eşyasına geleceğine ve ümitlerine değer verilmekte özel taşıma sistemleri ile hiçbir masraf ve titizlikten kaçınılmadan ev ve ofis eşyalarınız taşınmaktadır.

nakliyat

bavo
Nakliyat; ürün, hizmet ve insan gibi kaynakların, ihtiyaç duyulan yerde ve istenen zamanda temin edilmesi için bir araç olarak tanımlanabilir.

korona virüs 14 gün kuralı

hayalperest
14 Gün Kuralı Nedir?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüsün Türkiye'de de görüldüğünü açıkladı. Bu virüstan korunmanın yollarını da duyurdu. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 14 gün kuralı ile koronavirüsün salgın haline gelmesi engellenebilir. Hastalık genellikle 14 gün içerisinde belirtilerini gösterdiğinden, bu süre zarfında koronavirüs görülen ülkelerin birinden gelen vatandaşların evde 14 günlük karantina uygulaması öneriliyor.

14 GÜN KURALI NASIL UYGULANIR?

Son 14 gün içerisinde Yeni Koronavirüs Hastalığı (Covid-19) ülkelerin birinden gelindiyse - ateş, öksürük, solunum sıkıntısı gibi belirti ve bulgular olmasa dahi- 14 gün boyunca evden çıkılmamalı.Evden çıkmak zorunda kalındığı durumda ise, tıbbi maske takılmalı ve mümkün olduğunca toplu taşıma kullanılmamalı.Evde yapılmsı gerekenler: Ziyaretçi kabul edilmemeli,Mümkünse ayrı odada kalınmalı,Oda sık sık havalandırılmalı,Evin ortak alanlarında tıbbi maske takılmalı,Mümkünse ayrı tuvalet ve banyo kullanılmalı,Ayrı tuvalet ve banyo olmayan yerlerde, söz konusu alanlarda maske takılmalı ve bu mekanlar her kullanım sonrası temizlenmeli,Eller sık sık normal sabunla yıkanmalı ve varsaa alkollü antiseptiklerle ovuşturulmalı,Tabak, bardak, havlu gibi eşyalar ayrı kullanılmalı.

feryal özel

hayalperest
Türkİye'nin gururu astrofizikçi Prof. Dr. Feryal Özel, Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA'daki tek Türk bilim kadını. NASA'nın 2020'de hayata geçireceği Uzay Teleskopu projesinin başında. 2003 yılında dünyanın en önemli bilim insanlarından Albert Einstein, John Nash gibi isimlerle birlikte “Büyük Fikirler” listesine adını yazdıran ve dünyanın en zeki kadınlarından bir tanesi olarak göğsümüzü kabartan kişidir.

corona virüsü

hayalperest
ilk çıktığı günden bu yana sadece çin ülkesinde değil, daha bir çok ülkeye yayılarak bir çok insanın ölümüne neden olan ve şu an için bir türlü aşısı veya bir ilacı bulunmayan ve bazı ülkelerde olağanüstü hal ilan edilmesine neden olan ve ülkemizde de bir çok iş yerinin bir içişleri bakanlığı kararıyla bir süreliğine kapanmasına neden olan öldürücü ve bulaşıcı bir virüstür.

george michael

hayalperest
İngiliz şarkıcı ve söz yazarı olan ve özellikle de seksenli ve doksanlı yıllarda yaptığı müzik çalışmalarıyla büyük başarı kazanmış en sevdiğim şarkılarından bir tanesi Careless Whisper olan ve severek dinlediğim müzik yapımcısıdır.

düğün

oneingralicesi
takip et eylem ▼ sırala ▼ başlıkta ara ▼

nikâhı ilan etmek için uygulanan bir merasimdir.bu yüzden yapılması anlamlı hale geliyor.ama anlamadığım gösterişli düğün salonları(en az 500 kişilik),gelinlik(kabarık taşlıvb.),damatlık(pahalı seçiliyor , aslında normal bir takım yerini tutabilir),yüksek sesli müzikler,kına gecesi.sırf ilan etmek için tüm bunlara ne gerek var.sade bir elbise ve takımla önce nikah,sonra yakınlarla bir yemek daha hoş geliyor bana.

mansur yavaştan örnek uygulama

hayalperest
Ankara büyük şehir belediye başkanı sayın mansur yavaş, corona virüsü nedeniyle insanların daha iyi temizlik yapabilmesi için su borcu olanların borçlarını 2 ay süre ile uzattığı örnek ve takdir edilesi bir davranıştır. Bence bütün belediyelerin yapması gereken bir uygulamadır.