fi çi pi

kahvetelvesi
İlk önce kitabını okuduğum dizi diyebilmekle beraber duru karakterine serenayı değil de yasemin Allenı yakıştırdığım can manaya da nejat işleri uygun gördüğüm kitap/dizi ikilisi.

yozlaşma

sessizlik
Dejenere olma durumu, tahribat. Toplum deformasyonu olarak da tanımlanabilir. Yozlaşan bir milletin acilen detoks, botoks ne gerekiyorsa ona ihtiyacı vardır ki bu elim durumdan kurtulabilsin. Asimile olmak ve dilinden, tarihinden, kültürel zenginliklerinden uzak kalmak o milletin tarih sahnesinden yavaş yavaş silinmesi demektir.

süper mario

slvky
1985 yılından beri bir kız için kendini heder eden oyun kahramanıdır. Belki bir ferhat değildi dağları delmedi ama o da kafasını çok tuğlalara vurdu, kırmızı mantarları yiyerek büyüdü koca yürekli mario, canavalarla savaştı prensesi için çok levellerden atladı ve topladığı altınlarla kızın başlık parasını tamamlayıp oyunu bitirmeye geldiğinde babasının senin gibi bir boru tesisatcısına verecek kızım yok demesi ile game over.

aids

Benq
HIV virüsü sebebiyle insanlarda bağışıklık sisteminin çökmesine neden olan bulaşıcı bir hastalık.

kova burcu kadın

mrsnightmare
- Kova 'lar dik kafalıdırlar.
- Kova burcu sevecen tavırları ile tanınırlar
- Modern görünüşlerine karşın, inatçı ve sabit fikirli olurlar.
- Onlara yaklaşmak çok zordur, çünkü ne kadar dostça davranırlarsa davransınlar, arada her zaman bir mesafe bırakırlar.

dolar

unflix
Amerika'nın ve birçok ülkenin resmi para birimidir. Türk lirası karşısında ciddi bir şekilde değerlidir. En değersizi bile 1.70 TL ile Kanada Dolarıdır. Günümüz de Türkiye'de ciddi şekilde talep olan döviz kurudur. Taleplerin azalmasıyla döviz kurunda düşme yönünde eğilim de gelebilmektedir.