baba sözlük

mrsnightmare
Baba sözlük, yeni olmasına rağmen iyi bir şekilde ilerleyen bir sitedir.Ve bizlerin sayesinde daha da büyüyeceğine inanıyorum.
Baba sözlük kitlesi büyüdükçe yazarlarımızda çoğalacak ve çok güzel şeyler ortaya çıkacaktır. Bu gidişle de adı gibi en baba sözlük olduğumuzu insanlara göstereceğiz.

#enbababilgikaynağı

iphone

tonymontana
benim için çekici gelen yanı işletim sistemi ve app store olayıdır. bunların dısında donanım olarak aynı klasmandaki birçok modelin eksiği yok hatta kimisinin fazlası var.

eski bir iphone kullanıcısı olarak samsung ile yaşadığım sorunlar nedeniyle android telefonların geneline önyargılıydım fakat huuwei edindiğim günden beri çok mutluyum. iyi ki gidip bir telefon daha alabilecek kadar fark ödeyip iphone almamısım diyorum.

istanbul'un first ladysi

slvky
Ünlü moda dergisi "(bkz:mademe figora)" ya kapak olan (bkz:dilek imamoğlu) istanbul'un (bkz:first lady) 'si olarak yazıldı. Alışıla gelmiş zihniyetlerin dışında bir tutum sergileyen dilek hanım, eleştiriden çok takdir edilesi bir duruş sergiledi. Çekimlerini dünyaca ünlü türk fotoğrafçı (bkz:cüneyt akeroğlu) yaptı. Türkiye'nin böyle cesur kendine güvenen kadınlara ihtiyacı var. "çağdaş türk kadınlarına"

fenerbahçe

tonymontana
Fenerbahçe Spor Kulübünün Süper Lig'de mücadele eden futbol takımı.

fenerbahçe spor kulübünde futbol hariç diğer şubeler de bulunmaktadır. bunlar basketbol, voleybol, atletizm, boks, kürek, yelken, yüzme, e-Spor ve masa tenisi'dir.

günümüzde futbol takımının antrenörlüğünü ersun yanal, başkanlığını hepimizin yakından tanıdığı ali koç yürütmektedir.

sevgi nedir, sevgi emektir

Benq
Selvi Boylum Al Yazmalım filminde Asya rolündeki Türkan Şoray'ın iç sesiyle kurduğu cümle.
Film Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'un aynı adlı romanından uyarlanmıştır ve kitapta böyle bir cümlenin olmaması da Atıf Yılmaz'ın farkını göstermektir.

susamam

unflix
Günümüz Türkiye'sinin problemlerini konu alan ve ciddi başarı elde eden şarkıdır. Youtube üzerinde 40 milyondan fazla dinlenmeli ve 2 milyondan fazla beğenmesi olan müzik tamamen objektif bir biçimde gerçekleri yansıtmaya yönelik yapılmıştır. Ön planda Şanışer'in olduğu toplam 18 müzisyen ile yapılmıştır.

erkenci kuş

farmasiyen
adı bile ne kadar sıradan bir dizi olduğun gösteren bir yapım olup (bkz:star tv dizileri) arasında yer almaktadır. Hemen hemen bütün Türk dizilerindeki klişelik burada da gözlemlenmektedir: 2 erkek 1 kadın, herkes zengin, herkes holding sahibi, şirketler-toplantılar-dosyalar-patronlar-projeler... Muhtemelen bu bittikten sonra farklı oyuncular ama aynı senaryolarla "gececi kuş" diye bir dizi de çıkarırlar. İsimler bile üretken değil

düşün ki o bunu okuyor

Neptune
ben hayatım boyunca hesap kapatmadan çekip giden bir insan olmadım. Ne iş ne de özel hayatta. Şu da var, hayatım dediğim de boru değil, tam tamına 45 yıl. Zira prensiplerimden biri şeffaflıktır ve şeffaflığın olmazsa olmazı, her türlü vedalaşmada; hem son söz ve düşüncelerimi söylemek hem de karşı tarafa "içinde kalmasın, ne söyleyeceksen şimdi söyle öyle vedalaşalım" demektir.

Buna rağmen, karşımdaki insanın benden sonra hala içinde bir şeyler kalmış ise, top benden çıkmıştır, arkamdan konuşmak onu bağlar artık. Sana zaman tanımışım hatta bunu özellikle senden rica etmişim, trip atmak yerine, olumlu ya da olumsuz hakkımda ne düşünüyorsan amiyane tabirle içindekileri kus/dök ve rahatla, ondan sonra sen yoluna ben yoluma.

O nedenle her ne kadar şu an bu başlığa yazmış olsam da, geçmişimde bir şekilde hayatına öyle veya böyle dahil olduğum veya etkileşim içinde bulunduğum bir kimsenin, böyle bir başlığa gelip yazmasını sözüm meclisten dışarı hem riyakarlık hem de aptallık olarak görürüm. Kendim yapmam, yapılmasını da istemem, nokta.