düşün ki o bunu okuyor

Neptune
ben hayatım boyunca hesap kapatmadan çekip giden bir insan olmadım. Ne iş ne de özel hayatta. Şu da var, hayatım dediğim de boru değil, tam tamına 45 yıl. Zira prensiplerimden biri şeffaflıktır ve şeffaflığın olmazsa olmazı, her türlü vedalaşmada; hem son söz ve düşüncelerimi söylemek hem de karşı tarafa "içinde kalmasın, ne söyleyeceksen şimdi söyle öyle vedalaşalım" demektir.

Buna rağmen, karşımdaki insanın benden sonra hala içinde bir şeyler kalmış ise, top benden çıkmıştır, arkamdan konuşmak onu bağlar artık. Sana zaman tanımışım hatta bunu özellikle senden rica etmişim, trip atmak yerine, olumlu ya da olumsuz hakkımda ne düşünüyorsan amiyane tabirle içindekileri kus/dök ve rahatla, ondan sonra sen yoluna ben yoluma.

O nedenle her ne kadar şu an bu başlığa yazmış olsam da, geçmişimde bir şekilde hayatına öyle veya böyle dahil olduğum veya etkileşim içinde bulunduğum bir kimsenin, böyle bir başlığa gelip yazmasını sözüm meclisten dışarı hem riyakarlık hem de aptallık olarak görürüm. Kendim yapmam, yapılmasını da istemem, nokta.