cengiz can

darkdevil
Cengiz Can, Bayburtlu Anne ve Babanın üçüncü çocuğu olarak 1980 yılında Kocaeli Tütünçiftlik de dünyaya gelmiştir. Daha sonrasında istanbul'a yerleşen ailesiyle beraber ilk ve ortaokul eğitimini Kadıköy ilçesinde yer alan bir mahallede tamamlamış olan Cengiz Can. isviçrede bir müddet eğitimine devam ettikten sonra yurda geri dönüş yapmıştır.

Vatani görevini izmir Çeşme'de tamamlayan Cengiz Can ardından istanbul Maltepe'de ticarete atılarak kurduğu firmasını, ailesininde destekleriyle kısa zaman içinde başarıya taşıyarak sektörde adından söz ettiren ve halen devam eden mimari projelerde, hem yurtiçinde hem de yurtdışında çok ciddi marka ve firmalara hizmet vermeyi sürdüren ENCE YAPI DEKORASYON şirketinin de sahibidir.

Evli ve iki erkek çoçuk babası Cengiz Can yirmili yaşlarda müziğe olan ilgisini fark ederek arabesk / fantezi ve halk müziğine olan ilgisini amatör çalışmalar ve yorumlarıyla, çevresinden de almış olduğu olumlu tepkiler ve eleştiriler sonrasında albüm çalışması yapmaya karar vermiş ve ailesininde desteğiyle ZAMANI GELDi ismine sahip ilk albüm çalışmasını 2019 senesinde piyasa ve dinleyicilerinin beğenisine sunmuştur.

Cengiz Can 7 şarkıdan oluşan Zamanı Geldi isimli albümünde Etiler isimli şarkısına klip çekerek müzik severlerle buluşturmuştur. Çok başarılı olan bu çalışmanın sonucunda elde edilen mutluluk, Cengiz Can'ın müzik hayatında doğru yolda olduğunu kanıtlamış ve müzik konusunda daha etkili, dinleyicilerine daha duygu ve keyif veren çalışmalar yapması gerektiğini hissettirmiş hemen sonrasında da kendisine ait bir stüdyo kurmuştur.

Ticaret hayatının yanı sıra müzik hayatında da ciddi sorumluluk sahibi olduğunu kabul eden Cengiz Can kendine has yorumuyla çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir.

Ayrıca Cengiz Can yeni single çalışmasını müzik severlerle buluşturmak için stüdyo çalışmalarına da devam etmektedir.