billur ergün

darkdevil
Araştırmacı ve Yazar. Yazarlık serüvenine ilkokul yıllarında başlayan Billur Ergün ilk kitabını da 22yaşındayken çıkardı.. Kitaplarını yazdığı esnada Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar eğitimi de aldı. Yapmış olduğu resimlerde kullandığı imgelerin kitapların konusunu oluşturma konusunda çok büyük bir payı var.

Düşüncelerini hem yazılı hemde görsel şekilde ifade etmesi gerçek özgürlüğü tatmasını sağlıyor. Billur Ergün bir şeye obsesif olarak takıldı o ise Kozmogoniden başka bir şey değildi. Kozmogoni, Billur Ergün'ü tarihin ilk başına insanlığın ilk dönemine sümerlere götürdü. Tüm varoluş mitlerini didik didik araştırdı. Kitaplarında yer alan karakterler bu mitlerin çıkış noktasına Mezopotamyaya uzanan bir maceradan geçerek varlığın ve insanın temel amacının ne olduğunu sorguluyorlar. Babilin baş tanrısı Marduk ile başlayan kitap serisi Apollon İskenderi Zülkarneyn ile devam ediyor. Mısırın ilk tek tanrısı Tanrı Aton ve Akhenatonun tarih sahnesinde ki yeri anlatılıyor. Serinin son kitabı olan Jezebel- Meleki Tavus ise İsrailin güzel kraliçesi olan Jezebelin vahşice katledilmesini ve tarihin en eski dinlerinden biri olan Ezidilerin yaşamları hakkında bilgiler veriyor.

24 yaşında 3 kitap sahibi genç yazar hala yazmaya ve öğrenmeye çok aç olduğunu ifade ediyor. Bilgiye karşı bu denli açgözlü olmasaydı bugün bu kitapların hiç bir tanesi ortaya çıkmazdı. Genç yazar şu sıralarda da bir sinema filmi yazmakla meşgul.